Wracamy! Rozpoczęcie nowego roku akademickiego 

 

Po wakacyjnej przerwie wznowiliśmy działalność naszego Duszpasterstwa Akademickiego. Mszy Świętej przewodniczył i kazanie wygłosił nowy duszpasterz o. Bartłomiej Kolankiewicz OCD.

Podczas tegorocznego roku formacyjnego będziemy chcieli przybliżyć  sobie na nowo duchowość karmelitańską. Każdy z nas poszukuje relacji z Bogiem – duchowość karmelu przypomina nam, że to Bóg pierwszy nieustannie nas szuka. W kazaniu pojawiło się również porównanie każdego z nas do pirata, który ma skrzynie pełną skarbów. Każdy z nas jest takim „małym Piratem”, który ma swoją skrzynię w której ma wiele rzeczy, które czasem ciągną go na dno. Wspólnota, którą tworzymy, jest miejscem gdzie łatwiej jest pozbyć się skrzyni, która nie pozwala nam wejść w głęboką relację z Bogiem.

Naszej mszy inauguracyjnej towarzyszył o. Przeor, który we wstępie przedstawił nam nowego duszpasterza. Nie mogło także zabraknąć naszego chóru akademickiego, który pięknym śpiewem animował nasze dziękczynienie Bogu, za dar rozpoczęcia nowego roku w duszpasterstwie akademickim.

Po mszy odbyła się tradycyjna kolacja w naszych podziemiach.