Grupy formacyjne


 

DLA KOGO?
Dla wszystkich studentów.

 

KIEDY?
W każdy wtorek:
Od 19:00 adoracja w ciszy, od 20:00 spotkanie formacyjne.

 

FACEBOOK:
https://pl-pl.facebook.com/DaKarmel

 

OPIS

Jesteśmy wspólnotą studentów, którzy nie boją się rozwijać swojej wrażliwości na obecność Boga w naszym życiu. Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, uczymy się od siebie nawzajem, budujemy relacje oraz wspieramy w rozwoju duchowym. Podejmując wysiłek kształtowania swojej duszy sięgamy do niewyczerpanego skarbca, jakim jest duchowość karmelitańska, cechująca się prostotą i szukaniem Boga w zwyczajnym toku dnia codziennego. Stąd duchowość w wydaniu karmelitańskim określa się inaczej „mistyką codzienności”.

Spotkania rozpoczynamy od wspólnej adoracji, w takcie której stajemy w ciszy przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następna część spotkania odbywa się w podziemiach klasztoru, a jej forma jest zależna od danego tygodnia. 

Zapraszamy do nas gości, którzy umacniają nas świadectwem spotkania z Bogiem. Są to przeróżni ludzie, niekoniecznie będący osobami duchownymi, którzy dzielą się swoim doświadczeniem Boga w swych środowiskach, każdy na swój sposób i odpowiednio do swojej prywatnej historii życiowej.