Grupy formacyjne


OPIS

Jesteśmy wspólnotą studentów, którzy nie boją się rozwijać swojej wrażliwości na obecność Boga w naszym życiu. Dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, uczymy się od siebie nawzajem, budujemy relacje oraz wspieramy w rozwoju duchowym. Podejmując wysiłek kształtowania swojej duszy sięgamy do niewyczerpanego skarbca, jakim jest duchowość karmelitańska, cechująca się prostotą i szukaniem Boga w zwyczajnym toku dnia codziennego. Stąd duchowość w wydaniu karmelitańskim określa się inaczej „mistyką codzienności”.

Spotkania rozpoczynamy od wspólnej adoracji, w takcie której stajemy w ciszy przed Chrystusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Następnie rozważamy fragment Ewangelii, by całość modlitwy domknąć wspólnym, spontanicznym uwielbieniem i podziękowaniem Jezusowi za Jego Obecność. Następna część spotkania odbywa się w nowo otwartych podziemiach klasztoru, a jej forma jest zależna od danego tygodnia. Dwa wybrane wtorki miesiąca poświęcone będą spotkaniom w mniejszych grupach i opierać się będą na zgłębianiu kerygmatu.

W kolejny wybrany wtorek organizujemy spotkanie, na którym poznajemy bliżej duchowość karmelitańską, opisaną przede wszystkim przez świętych Karmelu, doktorów Kościoła: św. Teresę od Jezusa, św. Jana od Krzyża, św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

Wreszcie, również w któryś z wtorków, zapraszamy do nas gości, którzy umacniają nas świadectwem spotkania z Bogiem. Są to przeróżni ludzie, niekoniecznie będący osobami duchownymi, którzy dzielą się swoim doświadczeniem Boga w swych środowiskach, każdy na swój sposób i odpowiednio do swojej prywatnej historii życiowej.


DLA KOGO

Dla wszystkich studentów, którzy chcą wzmocnić swego ducha!


KIEDY

W każdy wtorek:

Adoracja w ciszy 19:00
Adoracja prowadzona 19:30
Spotkanie formacyjne DA 20:00


FACEBOOK

https://pl-pl.facebook.com/DaKarmel


LOGO

Nasze logo nawiązuje wprost do herbu Zakonu Braci Bosych Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel. Biały krzyż wyłania się wprost z góry Karmel, miejsca, z którym związane są prapoczątki zakonu. Właśnie tam spotkał się z Bogiem prorok Eliasz, duchowy ojciec zakonu. To właśnie do jego słów: „Zelo zelatus sum pro Domino Deo Exercituum”(1 Krl 19,10) nawiązuje kolejny element naszego logo, płomień okalający krzyż karmelitański. Słowa proroka Eliasza oznaczają: „Żarliwością rozpaliłem się o chwałę Boga Zastępów” i wskazują na gorliwość wiary i żywy charakter duchowości Karmelu. Trzy gwiazdy symbolizują Maryję oraz proroków Eliasza i jego ucznia, Elizeusza. Gwiazdą zajmującą centralne miejsce jest Maryja, Opiekunka i Patronka zakonu karmelitańskiego. Natomiast gwiazdy znajdujące się po bokach symbolizują Eliasza i Elizeusza.