O duszpasterstwie


Prawdziwa miłość bliźniego polega na tym, że znosi się wszystkie wady bliźniego, nie dziwi się jego słabością i pokazuje się, że jest się zbudowanym jego najmniejszymi cnotami.

Św. Teresa od Dzieciątka Jezus


 

Nie jesteśmy elitarni, jesteśmy (nie)zwykli!

Jesteśmy grupą ludzi, którzy wierzą, że w dzisiejszym świecie dalej można wierzyć w Boga i robić to bez wstydu i obciachu. W swoich progach gromadzimy studentów z różnych uczelni, w tym z Uniwersytetu Ekonomicznego. Inspirujemy się bogactwem duchowości świętych Karmelu, którzy uczą nas jak rozwijać siebie oraz swoją relację z Bogiem oraz z drugim człowiekiem. Ich mądrość wskazuje nam drogę, którą konsekwentnie podążamy organizując spotkania z ciekawymi gośćmi, formując się w małych grupach, wspólnie modląc się i integrując się. Tworzymy wspólnotę przyjaciół, więc nie zamykamy się tylko w karmelitańskich, tzn. naszych podziemiach. Spotkasz nas w klubach i w górach, na swojej uczelni i tam gdzie poniesie nas dobra zabawa!


 

Podziemia tętniące życiem

Od 2016 roku rozwijamy dla Was nasze podziemia otwarte dla każdego. Znajdziesz w nich przestrzeń do rozmowy z naszym Duszpasterzem, do spotkania ze znajomym z duszpasterstwa, a wreszcie szansę na wszechstronny rozwój w naszych grupach i chwilę skupienia podczas wtorkowej modlitwy pod przewodnikiem wspaniałych, porywających świętych.

To miejsce z tygodnia na tydzień staje się coraz bogatsze, a twoja obecność może zmienić w nim jeszcze więcej! Razem dbamy o nasze podziemia, bo uważamy je za swoje miejsce. Znajdziesz tutaj wiele od dobrej książki, imprezy, planszówki i stołu do piłkarzyków, do wygodnego miejsca do posiedzenia i wypicia dobrej herbaty i być może znalezienia kogoś, kto stanie się Ci bliski.


 

Robimy wiele

Jak już się dowiedziałeś, tworzymy wiele grup, o których poczytasz więcej w odpowiedniej zakładce na naszej stronie, ale cały czas jesteśmy otwarci na nowości.  Jesteśmy młodzi, działamy! Za każdym razem ktoś zgłasza jakąś ciekawą inicjatywę, niektóre to spontaniczne akcje i wyjścia, inne na goszczą u nas na stałe.  Dzielimy się swoimi pasjami tak jak Wiktoria, która właśnie przygotowuje grupę taneczną, więc w sali św. Anny będziesz mógł skosztować, tego jak tańczy Afryka. 

Wszystko zbliża nas do Boga

Święci Karmelu uczą nas, że w każdej naszej czynności możemy odnaleźć Jego obecność. Centrum naszej duchowości jest osobista oraz wspólnotowa modlitwa, która towarzyszy każdemu duszpasterskiemu spotkaniu. Wspólnie przeżywamy i przygotowujemy nasze Msze Święte. Jeśli nigdy nie spotkałeś się z zakonem Karmelitów i duchowością Karmelu, nie bój się, my też cały czas się jej uczymy!