Wolontariat


"Jakże byłoby pięknie, gdyby każdy  z nas mógł wieczorem powiedzieć: dzisiaj zrobiłem gest miłości wobec drugiego." Papież Franciszek

 

"Jaki z tego pożytek, bracia moi, skoro ktoś będzie utrzymywał, że wierzy, a nie będzie spełniał uczynków? Czy sama wiara zdoła go zbawić? Jeśli na przykład brat lub siostra nie mają odzienia lub brak im codziennego chleba, a ktoś z was powie im: "Idźcie w pokoju, ogrzejcie się i najedzcie do syta!" – a nie dacie im tego, czego koniecznie potrzebują dla ciała – to na co się to przyda? Tak też i wiara, jeśli nie byłaby połączona z uczynkami, martwa jest sama w sobie. Ale może ktoś powiedzieć: Ty masz wiarę, a ja spełniam uczynki. Pokaż mi wiarę swoją bez uczynków, to ja ci pokażę wiarę na podstawie moich uczynków."

(Jk 2, 14-18)


 

Wolontariat w duchu Ewangelii

Jednym z największych błędów popełnianych dziś przez nas, przez chrześcijan, jest częste oddzielanie świadectwa od służby... A przecież chrześcijański wolontariusz to nie jest ktoś, kto odwiedza chorych, starszych czy samotnych tylko i wyłącznie po to, by pomóc w podstawowych obowiązkach, ale by razem z nimi poznawać i odkrywać kochającego Boga, by wspólnie modlić się i - mimo wszelkich przeciwności losu - starać się pomagać im żyć zgodnie z Ewangelią. Chrześcijański wolontariusz to bowiem nie tylko dobrze wyszkolony, prospołeczny działacz, ale przede wszystkim świadek miłości Chrystusa!

Jeśli chcesz pomóc, działać, ŚWIADCZYĆ, damy Ci ku temu możliwości! Spójrz na zamieszczoną poniżej tabelę i poznaj bliżej naszych podopiecznych. Jeśli miejsce i czas będą dla Ciebie odpowiednie, skontaktuj się z nami - podzielimy się z Tobą wszelkimi potrzebnymi informacjami.

 


 


 

różne formy wolontariatow w duszpasterstwo akademickie karmel kraków